ДЕНЬ ЗЕМЛІ 2010 У ЛЬВОВІ ЗА УЧАСТЮ СТУДЕНТІВ ТА СПІВРОБІТНИКІВ ГЕОГРАФІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

15 травня у Львівському центральному парку культури і відпочинку імені Богдана Хмельницького відзначили 40-у річницю Дня Землі – найбільшого та найдавнішого екологічного свята.
    Акція була проведена екогуртком географічного факультету ЛНУ ім.І.Франка за підтримки екоклубу "Зелена хвиля". Студенти географічного факультету організували справді грандіозне екологічне свято; координаторами акції виступили  Ярослав Ільчишин та Юрій Шивала; організацією концерту та екологічних ігор зайнялися Марічка Тарасюк, Леся Чернець і Надя Чопей.
     День розпочався із волонтерських заходів – прибирання території парку та висадки клумб. Тут кожен охочий зміг долучитись до благоустрою парку. За мішок зібраного сміття організатори дарували пам’ятний значок "День Землі". Відвідувачі парку та еко-активісти висадили три клумби: дві засадили петуніями, а одну, площею 182 м.кв., перекопали і засіяли газонною травою. „Ми дуже вдячні учасникам за проведену величезну роботу”, - каже локальний координатор акції Ярослав Ільчишин, голова екологічного гуртка при Університеті імені Франка .
     На прес-брифінгу організатори презентували плід спільної творчості активістів з усієї України – найбільший прапор Дня Землі, що зображує планету Земля на блакитному фоні. Цей прапор, пошитий зі шматочків в різних регіонах країни, символізує єдність молодих українців у справі турботи про довкілля.
      Захід відкрила координатор проекту "День Землі 2010" Юлія Маклюк, яка у своєму виступі зазначила : " Наше свято проходить під гаслом "День Землі – кожен день!", яке має стати щоденним девізом усіх українців..."
      Заступник голови Львівської облдержадміністрації Держко Ігор Зіновійович зауважив, що в такий день нам варто згадати про вчених-основоположників екологічного мислення. "Вернадський та Ціолковський, котрі розробили вчення про біосферу, заклали основи екологічного мислення”, - нагадав Ігор Зіновійович. Він також зазначив, що турбота про безпечне довкілля є одним із пріоритетів області.
       Олег Мазяр, директор парку імені Хмельницького, підкреслив особливе значення волонтерської допомоги. „Я дуже радий нашій співпраці з організаторами „Дня Землі” і сподіваюсь, що ми будемо партнерами і в майбутньому”.    
       Ярослав Ільчишин, координатор акції у Львові, ділиться враженнями від свята: "Фестиваль "День Землі" у Львові пройшов надзвичайно продуктивно й успішно, було залучено практично весь екологічний актив міста Львова. До акції прибирання, посадки квітів, конкурсів екологічних малюнків та різноманітних еко-ігор долучилася велика кількість дітей майбутнього України".
      "Нам вдалося здійснити усе заплановане і ми надіємося, що наступного року проект виросте у своїх масштабах і зробити вдасться ще більше", - додає координатор акції у Львові Юрій Шивала.
        Разом із студентами – географами активну участь в акції взяли доценти В. Біланюк, І.Койнова, асистент Н. Блажко.
        Проведено перший у Львові екологічний квест, мета якого - популяризувати екологічне мислення в учасників квесту. Організатор фестивалю у Львові - "Екологічний гурток" при географічному факультеті ЛНУ ім. Івана Франка - дякує насамперед усім волонтерам, еко-організаціям, "Супер-флорі" за квіти, міській раді за інформаційну підтримку, вегетаріанцям за частування,  адміністрації парку культури і відпочинку ім. Богдана Хмельницького, всім музичним гуртам, що виступали на фестивалі та пропагували екологічний спосіб життя й мислення”.