Екологічна акція Екогуртка "Збережи ялинку 2011"

Контактна особа:  Ільчишин Ярослав, 097-6653053
yaroslaw.i@gmail.com

У п’ятницю, 27 грудня 2010 року, “Екопоступом” - екологічним колом кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Львівського національного університету імені Івана Франка проведено втретє новорічну акцію «Збережи ялинку». Ініціатива проведення цієї акції виникла в студентів у 2008-2009 роках  через проблему вирубування великої кількості ялинок, які стають прикрасами осель на період Новорічних свят. 

Як зазначають учасники акції, щороку, в Україні перед Новорічними святами продають 3,5 млн. ялинок, а  нелегально вирубують в п'ять разів більше. Ми забуваємо про дуже сприятливі для природи властивості лісів. Ліс здатний поглинати майже всі види хімічних сполук, що потрапляють в атмосферне повітря внаслідок діяльності людини. Гектар стиглого лісу за рік може поглинути близько 1 т шкідливих газів, очистити 18 млн. м3 повітря.

Учасники акції «Збережи ялинку» закликають зберегти життя ялинки та виготовляти новорічне дерево з  твердих побутових відходів та різноманітних альтернативних матеріалів.
На виготовлення цієї ялинки витрачено 350 пластикових пляшок, 11 бляшанок, 5 кг паперових відходів - книжок, журналів, картону, 10 порожніх бляшанок, 7 компакт-дисків,  пінопласту та задіяно весь креативний потенціал учасників акції. Був оголошений конкурс на найкращу прикрасу для яклинки, в якому перемогли найбільша та найефектніша прикраса Оксани Матіїв Грф-42.

Екоялинка 2010-2011 “Екопоступ”та найкраща прикраса 2011

Екологічна ялинка встановлена на вулиці Дорошенка 41, географічному факультеті Львівського університету біля аудиторії 62.
Екогурток діє при кафедрі раціонального використання природних ресурсів і охорони природи географічного факультету Львівського національного університету ім. І.Франка. На основі екологічного гуртка планується створення екологічної громадської організації «Екопоступ».  До його діяльності залучені студенти географічного факультету, які бажають займатися практичною природоохоронною діяльністю, науковими дослідженнями в галузі охорони природи, пізнавати природні та історико-культурні багатства України та інших країн світу.