Обмінна практика студентів геогорафічного факультету

З 29 травня по 5 червня 2011 р. в рамках співпраці між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Люблінським Університетом імені Марії Кюрі-Складовської відбулась обмінна практика  студентів географічного факультету. У цьому році на практику їздили кращі студенти 2, 3 та 4 курсів кафедри раціонального використання природних ресурсів та охорони природи під керівництвом доцентів кафедри Сенчини Б.В. та Койнової І.Б.
Практика пройшла цікаво, на належному освітньому рівні. Разом із польськими студентами географічного факультету українські студенти здобули багато інформації і знань про особливості функціонування природно-заповідних об’єктів у Польщі, екологічні проблеми на їх територіях, піднялись на найвищу вершину Бещад - г.Тарніца (1346 м в.р.м.). Під час практики учасники ознайомились із історією етнічних українців у Польщі та наслідками операція „Вісла” (1946-1947 рр. ), подіями часів ІІ світової війни, трагедією польських євреїв. Відвідали також цікаві промислові об’єкти – відкритий кар’єр з видобування карпатського флішу поблизу селища Балігрод  та гідроелектростанцію у Соліно. Студенти оглянули історико-архітектурну спадщину м.Любліна та Перемишля.

1 день – знайомство з Люблінським Університетом імені Марії Кюрі-Складовської, екскурсія м.Люблін.

2 день - переїзд до Бещадського національного парку, зустріч з дирекцією парку в Устриках-Дольних, ознайомлення з особливостями території та основними проблемами парку в еколого-освітньому центрі Бещадського національного парку.

3 день – вихід на хребет,  піший перехід та підйом на г. Галіч (1333 м в.р.м.), г. Тарніца (1346 м в.р.м.)


4 день -  піший перехід до високогірних озер  - резерват природи Душатинські озера (701 м в.р.м.)


5 день – геологічна пам’ятка природи  „Ґолобоже”, відкритий кар’єр з видобування карпатського флішу поблизу селища Балігрод, знайомство з історією єврейської общини під час ІІ світової війни на території Польських Карпат, відвідання єврейського цвинтаря в Балігроді.

6 день – екскурсія в музей архітектури і побуту під відкритим небом у Сяноку, екскурсія на гідроелектростанцію у Соліно, знайомство з роботою альтернативної енергетики.

7 день – екскурсія центральною частиною м.Перемишль, підйом на татарський копець (м.Перемишль), повернення до Львова.

На цьому практика не закінчилась. З 29 червня по 5 липня ми приймаємо групу польських студентів та викладачів для проведення практики в Україні.