Акція "Збережи первоцвіт"

Учасники екогуртка провели чергову екоосвітню акцію «Збережи первоцвіт».
1 березня 2012р. на екодошці поблизу кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи з’явилась інформація про шкоду, яка завдається природі у зв’язку із знищенням напередодні весняних свят  первоцвітів. Весняні первоцвіти заборонено зривати та продавати на ринках, адже вони занесені до Червоної книги. Це в основному такі цибулькові рослини як шафран, проліски, підсніжники.
Законодавством України встановлена відповідальність за незаконне зривання та продаж первоцвітів, зокрема відповідно до ст.90 Адміністративного кодексу України штраф за зривання квітів становить від 20 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Кілька гривень за букет первоцвітів – так оцінюють покупці квітку з Червоної книги, не усвідомлюючи, що придбавши первоцвіти, стають учасниками злочину перед природою. Загалом щороку в Україні реалізують близько 15 мільйонів пролісків, крокусів, шафранів, ковили й інших унікальних рослин.

Учасники екогуртка наголошують, що підтримуючи браконьєрські продажі букетів ранніх квітів, ми сприяємо зменшенню кількості первоцвітів. З часом це призведе до повного їх знищення. Не зриваючи та не купуючи весняні первоцвіти, кожен з нас зможе долучитись до їх збереження. Такі дії дозволять значно скоротити попит на ранні букети та збереже життя багатьом рослинам. Адже чим більше люди купуватимуть букети, тим в більшій кількості знищуватимуть чевонокнижні квіти.