Екологічна акція «Чисті узбережжя озер Світязь і Пісочне – 2012»

З 28 по 30 вересня 2012 р.  проведоно чергову екологічну акцію «Чисті узбережжя озер Світязь і Пісочне – 2012». В акції брали участь активісти екогуртка кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, а також учасники Громадської екологічної організації «Екопоступ», студенти, аспіранти та викладачі.
Під час акції 50 учасників зібрали 8 м3 сміття, яке за сприяння дирекції Шацького НПП вивезено на полігон побутових відходів. Було прибрано берегову лінію озер Світязь, площею близько 20 га, та Пісочного. Кожний із учасників зібрав у середньому два 100 літрових мішків сміття. Основна масова частка відходів – це скляні та пластикові пляшки, які залишають після себе на узбережжі озер відпочиваючі.
Вечором після прибирання традиційно старшокурсники і викладачі посвятили студентів ГРФ – 34 у природоохоронці. Після веселих конкурсів і урочистої клятви, студентам було видано відповідні посвідчення. Смачною виногородою за плідну працю став великий казан «бограчу», зварений на вогні аспірантами за рецептом куратора третьокурсників доц. І.М. Рожка
Після прибирання берегової смуги озер та вивозу сміття дирекція Шацького НПП висловила подяку керівникам організованої акції – доцентам Рожку І.М. і Койновій І.Б.; декану географічного факультету – доценту Біланюку В.І. за сприяння в організації цієї акції, яка виховує екологічну культуру молоді, а також студентам, викладачам і аспірантам – за участь і підтримку аналогічних заходів.
Після проведеної екологічної акції для її учасників було організовано цікаві екскурсії. Зокрема, 28 вересня доцент географічного факультету Іванов Є.А. провів екскурсію на промислові відвали Червонградської збагачувальної фабрики і ознайомив студентів з головними екологічними наслідками вуглевидобутку та проблемами використання цих відходів, 29 вересня після прибирання узбережжя озера Світязь заступник директора Шацького НПП по науковій роботі Матейчик В.І. провів екскурсію територією парку і висвітлив головні актуальні екологічні проблеми функціонування парку, а 30 вресня студенти відвідали Історико - культурний заповідник у м. Володимир-Волинський.
Спонсорську підтримку акції надали фірма Ком-Еко-Львів, яка вивозить сміття, і магазин спортивного спорядження «Росіньйол». Вони забезпечили мішками для збору сміття.
Інформаційну підтримку забезепечує постійний спонсор екологічних акцій студентів географічного факультету Інтернет газета «Вголос».
Організатори екологічної акції щиро вдячні за допомогу в організації та підтримку акції декану географічного факультету Біланюку В.І., доцентам Кіптачу Ф.Я., Сенчині Б.В., Блажко Н Б., Іванову Є.А., аспірантам Ільчишину Я., Тихановичу Є., Кепеняк Н. та усім учасникам за плідну працю та активну екологічну позицію життя.