Екологічна акція «Збережи ялинку 2012-2013»

У середу, 26 грудня 2012 року, студентським екологічним гуртком кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Львівського національного університету імені Івана Франка проведено новорічну акцію «Збережи ялинку». Ця акція вже стала традиційною і проводиться вже 5 років з ініціативи викладачів і студентів кафедри. Мета акції – привернути увагу до проблеми вирубування великої кількості ялинок, які стають прикрасами осель на період Новорічних свят.

Щороку в Україні перед Новорічними святами продають близько 3 млн. ялинок, а вирубують ще більше, оскільки не всі ялинки продають і вони залишаються покинутими на ялинкових базарах чи просто на вулицях. Знищуються ліси, які мають дуже сприятливі для суспільства властивості. Ліс здатний поглинати майже всі види хімічних сполук, що потрапляють в атмосферне повітря внаслідок діяльності людини. Гектар стиглого лісу за рік може поглинути близько 1 т шкідливих газів, очистити 18 млн. м 3 повітря.

У 2012 р. еко-ялинка виготовлена із обгорток цукерок, якими щедро обдарував чемних студентів Святий Миколай. На виготовлення ялинки висотою у 2 м використано понад 1000 обгорток. Ялинка прикрашена гірляндами із пластикових квітів, що колись були пляшками, корків, одноразового посуду та інших побутових відходів.

Компанію еко-ялинці у цьому році склав еко-сніговик. Його виготовили викладачі та співробітники кафедри за підтримки студентів зі старих студентських рефератів. На складання сніговика використали більше 2000 аркушів списаного паперу.

Екологічна ялинка та сніговик встановлені на вулиці Дорошенка 41, на 2 поверсі географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка поблизу аудиторії 62.

Учасники акції «Збережи ялинку» закликають зберегти життя ялинки та виготовляти новорічне дерево з різноманітних, вже непотрібних матеріалів: пластикових пляшок, порожніх бляшанок, грошових купюр, компакт-дисків, пір'я, скляних пляшок, сірників, книжок, журналів, картону і навіть органічних відходів (сушених шкірок від бананів та помаранчів)...