Засідання Геополітичного клубу “ Український вибір–2012. Підсумки”

14 листопада 2012 року на географічному факультеті відбулось чергове засідання Геополітичного наукового клубу імені академіка С. Рудницького. Тема засідання –«Український вибір – 2012. Підсумки» була вибрана невипадково. Адже, парламентські вибори в Україні 2012 року як всередині держави, так і за її межами розглядалися як вирішальна політична подія. В умовах гострої передвиборчої кампанії, масових порушень та фальсифікацій, оцінка виборчого процесу, аналіз політичних партій, які потрапили в Парламент, прогнози на майбутнє є актуальними і цікавими для студентської молоді.

Зібрання відбувалось у форматі тематичного круглого столу. Серед запрошених – професор, доктор географічних наук, голова Львівського обласного відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів, Степан Трохимчук.

Передусім, ведучий та організатор засідання Ростислав Дяків ознайомив присутніх із проблематикою засідання, офіційними результатами виборів, здійснив їх аналітичне порівняння із результатами соціологічних опитувань (за 10 днів до дня виборів), та даними екзит-полів (в день виборів, 28 листопада). Звернено увагу на явку виборців та результати голосування по мажоритарних округах.

В ході засідання кожна секція Клубу представила одну партію, яка потрапила в новий парламент. Членами Клубу проаналізовано ключові положення передвиборчих програм кожної з п'яти політичних сил (Майданська І., Стефаник У., Бочаров М., Веклин О., Семчій В.). Особливу увагу приділено дослідженню електоральної географії кожної з партій, які пройшли до Верховної Ради України та порівнянню її цьогорічних результатів із результатами попередніх виборів. Розгорнуті аналітичні доповіді щодо цього представили Карповець К., Дяків Р., Потапенко А., Ковтун П., Дмитрук І., Витівський М., Одлежук О. До уваги присутніх представлено картосхеми регіонального розподілу голосів за різні партії, а також інші картографічні та статистичні матеріали. Значне зацікавлення серед учасників викликав аналіз соціальних портретів «типового» виборця кожної з партій.

Студенти (Дяків Р., Ярошевич М.) ознайомили присутніх із результатами виборів по одномандатних округах та спробували спрогнозувати розподіл представників політичних сил та безпартійних у новому Парламенті.

Із запитаннями: «Як виглядатиме баланс політичних сил у майбутньому парламенті? Чи потягнуть за собою результати парламентських виборів зміни в уряді й українській політиці? Які наслідки матимуть парламентські вибори для зовнішньої політики України? Чого очікувати від новообраної Верховної Ради України?» та ін. учасники засідання звернулися до гостя – Степана Трохимчука. Професор висловив свої думки щодо сучасної суспільно-політичної обстановки в країні, дав власну оцінку виборчого процесу, порівняв вибори 2012 року із попередніми виборчими кампаніями та закликав присутніх до активної громадянської позиції та патріотичної самосвідомості. Гість активно відповідав на запитання учасників Клубу та брав участь в обговоренні.

Геополітичний клуб висловлює щиру вдячність професору Степану Васильовичу Трохимчуку, організаторам засідання.

Нагадаємо, Геополітичний науковий клуб імені академіка Степана Рудницького є добровільним молодіжним об'єднанням студентів, аспірантів та молодих вчених географічного факультету ЛНУ імені Івана Франка. Ми збираємось заради живого і продуктивного спілкування. Клуб організовує тематичні круглі столи, бесіди з цікавими людьми, тут можна поділитись новинами, враженнями, думками та ідеями.

Приєднуйтесь до нас!!!

Наші контакти:

e-mail: backpacker@mail.ua

Сторінки Клубу в соціальних мережах:

www.facebook.com/geopol.club

vk.com/geopol_club