Лекція-діалог з Отцем Іваном Гаратом

У п’ятницю 30 березня 2012 р. у рамках циклу «Цікаві зустрічі» Екологічного гуртка кафедри РВПР і ОП та викладання студентам географічного факультету курсу «Екологічна культура» відбулась лекція-діалог з Отцем Іваном Гаратом – священником, заступником голови комісії духовності Громадської Ради при Львівській обласній державній адміністрації на тему: «Роль релігії у формуванні  екологічної культури».
Отець Іван Гарат поділився своїми враженнями про навчання та стажування за кордоном та проявами екологічної культури жителів Англії. Зустріч пройшла у цікавій дискусії, в якій обговорювалася важлива роль священника у підвищенні рівня екологічної культури суспільства. Адже байдуже ставлення до природи, її руйнування або нищення, засмічення довкілля у будь-якій релігії вважається гріхом. Тому завданням духовних наставників також є формування екологічної культури. Священники повинні доносити інформацію до людей про негативні наслідки їх неекологічної поведінки – засмічення річок і лісів побутовими відходами, використання надмірних кількостей добрив чи отрутохімікатів, знищення первоцвітів, спалювання сухої трави навесні чи листя восени. Всі ці вчинки приносять збитки природі та місцевій громаді, а також  загострюють глобальні екологічні проблеми.
Тому для покращення сучасного екологічного стану довкілля та формування екологічної культури необхідно об’єднати зусилля сім’ї, релігії та освітньо-виховних закладів.