День вишивинки на географічному факультеті

13 грудня 2012 року на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка було відзначено "День вишиванки", який приурочено до великого народного свята - Дня Святого Андрія Первозваного. Цього дня студенти, аспіранти, викладачі та співробітники факультету прийшли на пари та роботу у вишиваних сорочках.

Один з організаторів заходу Роман Данилишин про акцію:

"Акція зорганізована для того, щоб посилити дух патріотизму та підтримати українські традиції серед населення. Адже вишиванка здавна була не лише традиційним одягом українців, але й своєрідним символом та оберегом від негараздів, лихого ока і злих духів.

Цією акцією ми хочемо показати, що сучасна молодь пам'ятає та шанує українські традиції. Як ми знаємо, ще з давніх часів дівчата та хлопці зодягались у вишиванки на Андрія, весело проводили час на святкуванні Андріївських вечорниць, бавлячись ігри та співаючи гарних пісень. Тому хочемо показати всім, що ми не маємо соромитися власного минулого, не встидатися одягати вишиванку, а бути гордими того, що ми – українці – нація з багатою історією та глибоким корінням.

Окрім патріотичної складової, акціє популяризуватиме і здоровий спосіб життя. Всіх, хто прийде у вишиванках, закликають не вживати алкоголю та не палити в день акції і в майбутньому відмовитися від цих шкідливих звичок. Адже серед всього українського населення і зокрема серед молоді стрімко поширюється вживання алкогольних напоїв та тютюнопаління.

Планується, що в майбутньому схожа акція відбуватиметься кожного року і в перспективі об'єднає молодь зі всієї України. Тому студенти-географи закликають всіх на свято Андрія одягати вишивану сорочку та приходити в ній на роботу, навчання. Пам'ятаймо, що вишиванка – це така річ, яка об'єднує весь український народ, та водночас вирізняє нас в усьому світі".

Повний текст на сайті Львівської міської ради: http://city-adm.lviv.ua/portal-news/culture/208102-zavtra-vidbudetsia-den-vyshyvanky-na-heohrafichnomu

Відеосюжет на сайті: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=aSjgWUn_v_Y#!