Географи розробили Програму збору використаних батарейок у Львові

1 листопада 2013 року активісти ГЕО «Екопоступ» взяли учать у громадському слуханні проекту Комплексної муніципальної програми поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування в місті Львові на 2013-2017 рр. Слухання відбулися у сесійній залі Львівської міської ради, пл. Ринок, 1.
Серед учасників обговорення були представники ГО «Екологічні ініціативи», ГО «Екологія Право Людина», ГО « EGEA Lviv » та інші.
Розробниками даної програми є науковці географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Вони представили на громадське обговорення основні положення та очікувані від реалізації програми результати. Замовником є департамент містобудування Львівської міської ради.
В результаті реалізації даної програми у Львові буде налагоджений збір використаних батарейок. Переробка батарейок на Україні буде налагоджена лише при наявності ліцензованого підприємства. За інших умов – батарейки вивезуть на утилізацію за кордон. Для збору ртутьвмісних побутових приладів (енергоощадних та люмінесцентних ламп, термометрів тощо) будуть організовані пересувні пункти («екомобілі»), які за укладеним графіком і маршрутом будуть збирати такі відходи у населення міста. В рамка проекту передбачена закупівля і запуск роботи технологічної лінії для переробки ртутьвмісних приладів. Програми на 70% буде профінансована за кошти Європейського Союзу.

Більш детальну інформацію можна прочитати на інтернет-сторінці ТРК ZIK : http://zik.ua/ua/news/2013/11/01/u_lvovi_do_2015_roku_hochut_stvoryty_80_punktiv_zboru_batareyok_437810

З повним текстом Програми можна ознайомитись на сайті Львівської міської ради:
http://city-adm.lviv.ua/lmr-news/public-hearings/213941-hromadske-slukhannia-proektu-kompleksnoi-munitsypalnoi-prohramy-povodzhennia-z-vidkhodamy-pobutovoho-elektronnoho-ta-elektrychnoho-ustatkuvannia-v-misti-lvovi-na-2013-2017rr