Дослідження снігових лавин в околицях Високогірного біологічного стаціонару Менчул Квасівський

В період з 1 по 5 березня 2013 року географами ЛНУ ім. І. Франка були проведені польові дослідження в районі полонини Менчул. Основною метою виїзду було ознайомлення зі станом снігу та впливу кліматичних факторів на формування снігового покриву за зимовий період.

Маршрут експедиції: м. Львів – с. Кваси – полонина Менчул - с. Кваси – м. Львів. З с. Кваси учасники експедиції подолали 25 км., ідучи пішки в суворих зимових умовах з важкими наплічниками.

Організація та проведення експедиції здійснено асп. Євгеном Тихановичем (керівник групи), доц. Володимиром Шушняком (науковий консультант), Галиною Савкою (завідувач лабораторії геоінформаційних технологій та ландшафтного планування). Активними учасниками також були: Наталя Терлецька, Іра Качак, Святослав Зюзін, Юра Вергелес та Андрій Бермес.

За час досліджень було закладено 5 снігових шурфів (2 на схилі південної та 3 на схилі північної експозицій), побудовано профілі та проведено аналіз стратиграфічних горизонтів снігової товщі, обраховано запаси вологи.

 

   
   
   
   
       

Усі учасники експедиції змогли відчути на собі важкість польових досліджень в зимових умовах Українських Карпатах, а себе справжнім “ польовиком ” . Окрім цього члени групи ознайомилися та працювали зі значною кількістю приладів, які використовуються при дослідженнях сніголавинних процесів, альпіністським спорядженням, а також досхочу покататись на лижах, посидіти біля ватри та заспівати українських пісень. В день від'їзду погода “подарувала” усім своєрідну атракцію, даючи можливість оглянути зимові Карпатські пейзажі Чорногори, Свидовця, Горган, а також побачити стрімкі засніжені вершини Мармароського масиву.

Учасники експедиції висловлюють щиру подяку завідувачу господарством Високогірного біологічного стаціонару ЛНУ ім. Івана Франка Дуб' юку Віктору за сприяння та забезпечення належних умов для проведення експедиції.