Урочисте вручення дипломів випускникам географічного факультету

Прес-центр
Фото Олександра Лавриновича
Додано 16 липня 2013 року о 10:55

 

13 липня Актова зала Львівського національного університету імені Івана Франка зібрала випускників географічного факультету та їхніх родичів, викладачів і гостей з нагоди урочистого вручення дипломів бакалаврів, спеціалістів і магістрів 2013 року.

Одна з найдревніших наук – географія – безумовний рушій розвитку цивілізацій. Обґрунтовуючи значення її, декан факультету, доцент Володимир Біланюк нагадав присутнім події 9-річної давнини на узбережжі країн Південно-Східної Азії, коли найстрашніше цунамі в історії людства забрало життя близько 300 тис. осіб. Проте майже 100 життів було врятовано саме завдяки шкільним урокам географії, які пригадала 10-річна англійська дівчинка та попередила про катастрофу оточуючих.

Володимир Іванович з гордістю відзначив досягнення студентів факультету: переможців конкурсів та олімпіад, гросмейстерів міжнародного класу, відомих спортсменів та вже знаних науковців, які своїми здобутками не лише творили історію Університету, а й вивели факультет у лідери за популярністю серед абітурієнтів.

Під час урочистостей випускників вітали відомі в Україні й у світі вчені. Завідувач кафедри геоморфології і палеогеографії, професор Ярослав Кравчук в алегоричній формі показав вихованцям глибину й відповідальність праці викладача, основним знаряддям якого є слово. Ярослав Софронович розповів притчу про 10 пальців, даних людині Богом, аби пам'ятала про важливість усіх промовлених слів, кожне з яких повинно відповідати одному з 10 заповітів: «Щоб перше слово було добре, щоб друге слово було правдиве, щоб третє – було справедливе, четверте – щире, п'яте – відважне…».

«Жіночим, маминим вітанням», за власним означення, став виступ завідувача кафедри туризму, професора Марти Мальської, яка відзначила, що «Географ – це не просто стан душі, це «клінічна» одержимість», яка повинна скеровуватися «до доброго напрямку у житті віднайденим внутрішнім компасом». Нетривіальними словами – заповідями Матінки Терези – звернулася Марта Пилипівна до кожного: «Коли мовчиш – мовчи з любові, коли говориш – говори з любов'ю,коли виправляєш– виправляй з любов'ю, коли вибачаєш – вибачай з любов'ю. Май завжди в глибині серця корінь любові, а з того кореня виростуть добрі справи».

Про правильний вибір освіти випускників Львівського університету ішлося у виступі завідувача кафедри економічної і соціальної географії, професора Олега Шаблія. Наступним важливим етапом, за словами Олега Івановича, повинен стати «вибір життєвої поведінки кожного, аби передати досягнення нащадкам, а напрям руху вже заданий старшими колегами». Професор закликав кожного свідомого українця завжди керуватися «Найпершими рідномовними обов'язками» – 12-ма заповідями Івана Огієнка.

«Ми зробили відчайдушну справу, – резюмував завідувач кафедри конструктивної географії і картографії, професор Валерій Петлін,– переклали на Ваші плечі турботу про Землю, про нашу планету. На Вас – тих, хто найбільше розуміє, що таке Природа, лежить відповідальність підтримати її, не зашкодити».

Завідувач кафедри географії України, доцент Роман Лозинський закликав «не забувати свою малу батьківщину», один одного, «якомога швидше себе реалізувати за допомогою знань», отриманих в Університеті, де викладачі «лише привідкрили Вам двері у світ».

А «життєвої зорі, що приведе до успіху щасливими дорогами» побажав завідувач кафедри раціонального використання природних ресурсів та охорони природи, професор Семен Кукурудза.

Доцент кафедри ґрунтознавства і географії грунтів Володимир Гаськевич схарактеризував важливий день поетичними словами: «сьогодні радість зі смутком обнялась, бо залишаєте Університет, йдете у життя». Володимир Георгійович підсумував: «Вчитися ніколи не пізно, Вас чекає життєвий університет, де будуть інші випробування, тож нехай Ваші знання, університетський досвід згодяться Вам у майбутньому».