Посвята студентів ГРФ-31 у ландшафтознавці

Автор: Богдан Яворський

Протягом 17-19 жовтня 2014 року на Чорногірському географічному стаціонарі відбулась традиційна посвята студентів, які обрали для своєї спеціалізації кафедру фізичної географії. У ній взяли участь студенти ГрФ-31 і ГрФ-41, по 11 осіб із кожної групи. Протягом всього часу посвяти тривали дружнє змагання між командами 3 і 4 курсу.
Першим був конкурс із спортивного орієнтування в околицях ЧГС, топоосновою для якого служив ландшафтний план околиць ЧГС (фото). Причому, щоб його одержати, необхідно було двом конкуруючим командам пройти за азимутом маршрути, в кінці яких кожну команду чекали свої карти із нанесеним маршрутом. Далі потрібно було віднайти 8 контрольних пунктів, на кожному з яких була одна буква. Зібравши до купи всі букви, студенти мали відчитати слово, одне із ключових у ландшафтознавстві.
Наступним був конкурс польових кулінарних рецептів. Оригінальним підходом здивували студенти ГрФ-31, які запропонували на поїдання членів комісії вулкан під час виверження, складений «відкладами» рису, кетчупу, оздоблений «рослинністю» із петрушки і з інтрузивними включеннями грибів на схилах вулканічного конуса (фото).
Не гіршим був рецепт і студентів 4 курсу, які до смачних макаронів із м*ясом ще й запропонували гарячий глінтвейн.
Біля ватри, на якій собі мирно смажились шматки шашлику, тривав музичний конкурс. 3 і 4 курс змагались у дотепності висвітлення студентського життя в щойно складених коломийках (коломийка).
Пізніше змагання точились в камеральних умовах. 2 команди намагались скласти географічні пазли, які зображали портрети відомих українських ландшафтознавців. … інколи завдання ускладнювалось необережними подихами складачів лиць…

…Інтрига зберігалась до кінця… кількість очок в командах була однаковою…. І переможець був остаточно встановлений в ході конкурсу, в якому брали участь найсміливіший студент 3-го курсу і найсміливіша студентка 4-го курсу… Перемога була за досвідченішими студентами 4-го курсу.

Під час  самої процедури посвяти студенти мали скуштувати традиційної польової страви і питва, на чолі у них був викарбуваний гумусовим горизонтом бурого гірсько-лісового грунту знак «Л» (фото), і вголос був повторений текст посвяти, у яком говорилось про любов до «батька-факультету, мами-кафедри і цьоці-аудиторії», про обіцянку копати шурфи у повний зріст, про розпізнавання викладачів за фізіономічними ознаками в часі і просторі та багато інших потрібних у житті справ.
Радощам не було меж. Пісні затягнулись до глибокої ночі.
На наступний день Чорногора нас порадувала прекрасною сонячною погодою і осінніми станами ландшафтів, які ми спостерігали із вершини гори Козьмеска (фото). В спільному казані був зварений карпатський чай. Задоволені студенти спустились ввечері з гір на стаціонар, святкування продовжилось.
Нічним поїздом із Рахова студенти і викладачі добрались до Львова, найвідповідальніші із них навіть потрапили на 1-шу пару ;)