"КОЗАЦЬКА ПОКРОВА НА ГЕОГРАФІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ"

14 жовтня 2014 року
В цей день всі українці святкували Покрову Пресвятої Богородиці, а також вшановували пам'ять героїв, котрі боролись за нашу Батьківщину. Під покровом Богоматері повстанці, козаки та всі, хто боролися за незалежну Неньку, не боялися ні ворожого вогню, ні грізної стихії, ні морської бурі. Студенти нашого факультету в особливий спосіб відзначали це Величне Свято беручи участь в "Козацьких забавах". Це незабутнє дійство подарувало всім чудовий настрій, масу емоцій і згуртувало весь географічний факультет.
О 13.30 год. в ауд. 6 розпочалася лекція на тему «Українське реєстрове козацтво». Лекційне заняття провели учасники військово-історичного клубу «Курінь Печерської сотні Опанаса Предримирського Київського козацького реєстрового полку у війську гетьмана Богдана Хмельницького». Дмитро (Каднічанський) Сіроманець, Тарас (Тимчак) Манюта та Левко (Ткач) Неперчистрава розповіли про діяльність клубу, познайомили студентів із одягом, озброєнням та спорядженням реєстрових козаків середини 17 ст., згодом у дворику факультету проведели практичну частину з показом козацького табору, козацької зброї, здійснено майстеркласи зі стрільби з мушкета та луку, з фехтування. Згодом розпочалися власне Козацькі забави між командами студентів географічного факультету. Неперчистрава виконував почесну місію кашовара - варив куліш, яким після закінчення змагання ласували учасники та члени жюрі.
Учасники змагань (сім команд) боролися за перемогу у наступних конкурсах:
"Представлення", "Естафета для козаків", "Естафета для козачок", "Найкращий стрілець", "Козаки міряються силами в армреслінгу, а козачки, тим часом на швидкість та якість ліплять вареники ", "Гиря", "Для козачок пісня, хто знає більше (не більше 1 куплету)", "Перетягування козаків (хто подарує квітку)", "Заплітання коси", "Стрибки у мішках", "Бій мішками", "Повстанська пісня".
Переможцями стали учасники куреню "Легіон".
Після нагородження переможців козаки разом із студентами вирушили до козацького кладовища, яке існувало на перетині сучасних вулиць Князя Романа та Івана Франка. Там, біля памятного знаку відбулася молитва за душі загиблих за Волю України. Козаки сальвою з мушкетів вшанували загиблих героїв.

Автор фото: Юрій Шандра