"Екоялинка з алюмінієвих бляшанок"

Прес-центр

Фото Уляни Барановської

Фотогалерея

18 грудня 2014 р. на географічному факультеті встановлена екоялинка. Чергова новорічна екологічна акція «Збережи ялинку» пройшла за ініціативи екогуртка – студентів старшокурсників кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи.
Мета акції – привернути увагу до проблеми браконьєрського вирубування хвойних перед новорічними святами. Студенти пропонують цікаву альтернативу – вторинного використання побутових відходів та виготовлення з них креативного новорічного дерева.
У цьому році екоялика виготовлена із 220 порожніх бляшаних банок з-під напоїв. Екогуртківці у піднесеному святковому настрої присвятили створенню екоялинки 8 годин. Процес трудомісткий, але веселий.
Компанію екоялинці складає екосніговик. Він виготовлений зі старих студентських рефератів за ініціативи викладачів, співробітників та аспірантів кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи.
Історія екоялинки на географічному факультеті розпочалась у 2007 р., коли студенти встановили ялинку, виготовлену із пластикових пляшок. З кожним роком, матеріал, з якого виготовлялась ялинка урізноманітнювались: до пластику додавались порожні пакети з-під соку, використані компакт- диски, одноразовий посуд, обгортки з цукерок тощо. У 2013 р. екоялинку виготовили з макулатури – старих студентських конспектів.
Браконьєрське вирубування хвойних дерев в Україні набувають щораз більших масштабів. Щороку несанкціоновані вирубки ялинок у передноворічний період завдають довкіллю України збитків на мільйони гривень. Штраф за незаконне вирубування новорічних ялинок в Україні становить від 190 до 1800 гривень за одне хвойне дерево. Для порівняння штраф за незаконне вирубування ялинок і сосен у Болгарії складає від 25 до 1500 євро. Але проблема не лише у малих штрафах чи низькій екологічній свідомості тих, хто незаконно вирубує ялинки, але й у високому попиті в Україні на живі новорічні деревця. Та все ж багато українців вже зробили свій вибір і відмовились від зрубаних хвойних дерев, тому часто пропозиція перевищує попит і після свят ялинкові базари перетворюються на ялинкові кладовища. Сотні непроданих зелених красунь Новий рік зустрічають посеред сміття на покинутих ярмарках та посеред вулиць вздовж дороги.
Якщо Ви вирішили все ж таки купити живу ялинку, то звертайте увагу на наявність електронного чипа. В Україні запроваджений електронний облік ялинок. Для контролю за браконьєрами та збереженням хвойних лісів від винищення, на чипах міститься інформація про походження дерева. Перед продажем кожна ялинка маркується і вноситься в електронний банк даних. Тому кожен покупець може перевірити походження ялинки. Українська лісова галузь готова повністю забезпечити ринок України новорічними ялинками, які вирощуються на спеціальних плантаціях.

Живим новорічним деревцям є альтернатива, і навіть не одна. Спробуйте зробити свій варіант новорічного дерева та долучіть до збереження лісів України.