17 березня 2015 року на географічному факультеті відбулася зустріч із доктором СТІВЕНОМ СІҐЕЛОМ (Associate Professor of History University of Northern Colorado, USA). Із вступним словом виступив доктор географічних наук, завідувач кафедри економічної і соціальної географії, професор  Шаблій Олег Іванович.
Стівен Сіґел розповів про розвиток географічної науки та освіти у Сполучених Штатах Америки. Лектор окреслив загальний зміст географічної науки та освіти у США, розповів про стандарти географії у США, чотири традиції географії (просторова, регіональних досліджень, Людина–Земля, науки про Землю), гілки фізичної географії та географії людини, представив перелік важливих посилань на американські та британські сайти у географії (наприклад, Association of American Geographers; “Progressive Geographies”, blog by Stuart Elden, UK; The history of Cartography Project та багато інших). Доповідь вченого викликала запитання у присутніх, зокрема про практичне застосування географічних знань, особливості працевлаштування географів у США, підходи до суспільно-географічної макрорегіоналізації світу, відомих американських вчених-географів тощо.

Присутні ознайомилися з книгами Стівена Сіґела, зокрема з “Mapping Europe’s Borderlands: Russian Cartography in the Age of Empire” (“Картографування європейських прикордонних земель: російська картографія в епоху імперії”) і “Ukraine under Western Eyes” (“Україна очима Заходу” – з колекції Богдана і Неоніли Кравців). Слова вдячності вченому за прочитану лекцію виголосив декан географічного факультету, доцент Біланюк Володимир Іванович.