Науковий семінар з міжнародною участю: "Туристична освіта, наука, практика в українсько-польських відносинах"

програма наукового семінару

31 березня 2015 р. кафедра туризму географічного факультету провела науковий семінар з міжнародною участю Туристична освіта, наука, практика в українсько-польських відносинах
Семінар зібрав близько 30 науковців та практиків з Географічного та Міжнародного факультетів Львівського університету імені Івана Франка та 5 науковців з Національної Вищої Школи Технічно-економічної імені Броніслава Маркевича в Ярославі.
Під час наукового семінару, розглянуто широке коло питань: використання історико-культурних ресурсів Львова у польсько-українській співпраці в галузі туризму, розвиток інноваційних видів туризму, серед яких особлива увага була приділена промоції пілігримування найдовшим європейським паломницьким пішохідним шляхом Святого Якова, суспільно-економічні проблеми у туризмі та можливості їх вирішення за допомогою Європейських грантів, аспекти підготовки туристичних кадрів та їх обмінів у процесі навчання у наших ВУЗах. У ході семінару, була заслухані наступні доповіді:
– доц.кафедри туризму Бордун О. на тему: «Кафедра туризму ЛНУ імені Івана Франка у співробітництві України та Польщі»
–п. Голуба Я.М., фінансового директора Центру діалогу між релігіями і народами Національної Вищої Школи Технічно-економічної імені Броніслава Маркевича в Ярославі на тему: «Роль ВШТЕ м.Ярослава у європейському пілігримському шляху Святого Якова до Саньтьяго-де-Компостела»
– зав. лабораторії «Туристична агенція» ас.Завадовського Т. на тему: «Наукова спроба дослідження культу святого апостола Якова Старшого у Львові».
Окрім наукових виступів та дискусій в рамках семінару відбулася наукова екскурсія по туристичних об’єктах Львова. Під час екскурсії учасники семінару ознайомилися із станом розвитку та використання туристичних ресурсів Львова у туристичній діяльності. Напрям екскурсії – сакральні пам’ятки архітектури Львова. Учасники апробували піший маршрут культовими святинями міста Львова, де найкраще представлений образ апостола Якова. Також відвідали університетські корпуси та Музей «Русалки Дністрової».

Результатом проведення семінару з міжнародною участю є резолюція кафедри туризму про започаткування ознакування шляху Святого Якова від Львова до прикордонного пункту пропуску Шегині на польсько-українському кордоні.