VІ Міжнародна наукова конференція
«Географія і туризм: національний та міжнародний досвід»

Свій 10-річний ювілей кафедра туризму географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відзначила відкриттям VІ Міжнародної конференції «Географія і туризм: національний  та міжнародний досвід», яка розпочала роботу 5 жовтня 2012 року у Дзеркальній залі напередодні святкування Дня Університету. Конференція зібрала 140 науковців та практиків з різних країн Європи: України (Львів, Київ, Чернівці, Івано-Франківськ, Тернопіль, Донецьк, Слов’янськ, Луганськ, Дніпропетровськ, Одеса, Ізмаїл, Маріуполь, Житомир, Чернігів, Харків, Луцьк, Сімферополь), Польщі (Варшава, Краків, Гданськ, Кєльци, Познань, Вроцлав, Щецин, Катовіце, Слупськ, Жешів), Білорусі (Брест), Росії (Бєлгород). Розглянуто широке коло питань: природно-географічні ресурси рекреаційних територій, суспільно-економічні проблеми у туризмі, аспекти підготовки туристичних кадрів, історію світового, європейського, українського туризму. Особливе місце займає проблематика підготовки до великих спортивних подій, зокрема, чемпіонату Європи з футболу ЄВРО–2012.
 До заходу активно долучилася кафедра країнознавства і міжнародного туризму факультету міжнародних відносин, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада, Інститут післядипломної освіти, Інститут регіональних досліджень НАН України, Львівська обласна організація національної спілки краєзнавців України, Львівське обласне відділення спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні. Крім українських фахівців, у конференції беруть участь науковці та вчені з Польщі, Білорусії, Росії.
«Гортаючи сторінки 130-столітньої історії розвитку географії у Львівському національному університеті імені Івана Франка», декан географічного факультету, кандидат географічних наук, доцент Володимир Біланюк зупинився на одній важливій події: «10 років тому за наказом Ректора утворили кафедру туризму – першу на теренах України». Починаючи з 5 наукових працівників та 11 студентів, кафедра за десятиріччя набрала обертів і сьогодні це «найпотужніша кафедра такого спрямування серед освітніх закладів України зі сотнею студентів, потужним науково-педагогічним підрозділом та успішним впровадженням в науку розмаїтих наукових напрямів».
Проректор з науково-педагогічної роботи ЛНУ ім. Івана Франка Звенислава Мамчур, подякувавши кафедрі туризму за безперечне лідерство на теренах західного регіону, звернула увагу присутніх на активність географічного факультету у проведенні різноманітних заходів, відмітила заслугу адміністрації та викладачів у розбудові кафедри, завдяки натхненій праці яких сьогодні «до туризму є ставлення як до наукового доробку, на противагу попередньому сприйняттю як хобі». Проректор особливо відзначила науковий доробок працівників кафедри – підручники та посібники, представлені на стенді. Ці напрацювання  свого часу заповнили прогалину в україномовній спеціалізованій літературі.
Заступник міського голови Львова Василь Косів закцентував увагу на важливості розвитку туристичної інфраструктури Львівщини: «У комплексі стратегічного розвитку міста Львова туризм є одним із основних напрямів. А туристично-інформаційний центр міської ради визнаний найкращим в Україні», досвіду роботи якого їдуть учитися звідусіль. Такому поступу  завдячуємо «міжнародним урокам», завдяки яким «туристичний ровиток у Львові є професійним та методично-виправданим». Відтак, важливою є проблема недостатньої кількості кваліфікованих кадрів, яку може виправити Університет, та кафедра зосібна. До такої ж думки приєдналася представник Управління розвитку туризму та курортів ЛОДА зауваживши, що «рушійною силою туризму на Львівщині є не архітектурні пам’ятки, а фахівці, яких виховує насамперед Львівський університет».
Завідувач кафедри туризму, доктор економічних наук, професор Марта Мальська щиро подякувала за сердечні слова привітань та наголосила на важливості 10-річного ювілею кафедри, яка поступово набирає рис поважності, класичної академічності. Марта Пилипівна «низько вклонилася Ректору за створення кафедри, а декану за підтримку ініціатив».
До привітань з нагоди ювілею приєднався і  Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Польща Маркіян Мальський.
Роботу конференції продовжили  секційні засідання, на яких учасники обговорювали такі проблеми: геопросторові аспекти туристичної діяльності; актуальні проблеми країнознавства та міжнародного туризму; суспільно-економічні проблеми у туризмі; інноваційні форми туризму; особливості розвитку подієвого туризму.
Секційні засідання завершилися екскурсією центральною частиною Львова, багатою на історико-архітектурні й інші туристичні об’єкти. Результатом роботи конференції має стати видання двох збірників: Матеріали конференції та спеціальний випуск «Вісника ЛНУ».
У рамках конференції 6-7 жовтня проведено наукову екскурсію теренами Самбірського, Старосамбірського та Турківського районів Львівської області (м. Самбір, смт Стара Сіль, с. Муроване, м. Добромиль, м. Хирів, с. Розлуч), на якій учасники конференції ознайомилися зі станом рекреаційно-туристичних ресурсів даної території, закладами туристичної інфраструктури, особливостями розвитку рекреаційно-туристичної галузі регіону.

Автори: Прес-Цент ЛНУ ім. І. Франка,
Д. Каднічанський