Четвертий Міжнародний семінар
“Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат”

З 6 по 9 вересня 2012 р. на Чорногірському географічному стаціонарі Львівського національного університету імені Івана Франка (Ворохта, Івано-Франківська область) відбувся черговий IV міжнародний науковий семінар «Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат». До початку роботи семінару були опубліковані його матеріали у вигляді збірника наукових праць «Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат  і прилеглих територій» (38 статей, 406 стор.).
У роботі міжнародного семінару взяли участь 32 науковця у галузях геоморфології, палеогеографії, природоохоронної справи з України і Польщі. На цьому семінарі була присутня найбільша за роки його проведення делегація польських науковців (8 осіб) з університетів Жешува, Кракова, Любліна, Кєльця, Ойцовського національного парку та інших науково-дослідних установ. Українські учасники семінару прибули з Києва, Львова, Сімферополя, Луцька.
Серед доповідей на семінарі слід відзначити виступ проф. Володимира Стецюка, який присвячений проблемам естетичної геоморфології. З цікавою доповіддю від групи науковців з Польщі і України виступив проф. Пьотр Гембіца про результати датування алювію річки Багно у басейні Сірету.   У виступі проф. Ярослава Кравчука детально проаналізовані закономірності поширення, механізми формування, кореляція за генезисом і віком поверхонь вирівнювання в Українських Карпатах. Цікавими і змістовними були виступи групи науковців з Українського інституту спелеології і карстології про різні апекти карстових процесів і створеного ними рельєфу Кримських гір (Г. Амелічев, Є.Тімохіна, С.Токарєв,
8 вересня проведена наукова екскурсія у гірські масиви Горган і Вододільно-Верховинських Карпат за маршрутом: географічний стаціонар­ЛНУ–Ворохта–Буковель–Яблуницький перевал–географічний стаціонар ЛНУ. Крім того, група учасників семінару з Польщі та України піднялися на гору Говерлу.