РОЗТОЦЬКИЙ ЛАНДШАФТНО-ГЕОФІЗИЧНИЙ СТАЦІОНАР

Поштова адреса:
смт. Брюховичi, вул. Нова, 7
Телефони: 239-45-21, 234-73-26
E-mail:
rlgs2014@gmail.com

Науковий керівник:
Богдан Муха,
кандидат географічних наук, доцент

 

 

Створений у 1968 році. Знаходиться в межах горбогірної гряди Розточчя.
РЛГС - єдиний серед західних областей України стаціонар, який має безперервний ряд цілодобових актинометричних і метеорологічних вимірювань з 1968 року.
На стаціонарі виконують такі ландшафтно-геофізичні дослідження: складових радіаційного, водного і теплового балансів природних комплексів, динаміки сніготанення, динаміки біо-маси лучних та лісових ценозів, сезонної динаміки фізичних та фізико-хімічних властивостей ґрунтів, структури геогоризонтів природних комплексів, градієнтних показників приземного шару повітря.
Наближеність до Львова є зручним для організації навчальних практик і практикумів студентів денної та заочної форм навчання, які проводяться тут протягом року.
Від дня заснування доцент Б.П. Муха є науковим керівником стаціонару, а з 2003 року по 2010 рік - завідувачем.
За результатами досліджень РЛГС виконано  3 кандидатські дисертації,  54 дипломних роботи та опубліковано більше 45-ти статей.
РЛГС є співучасником договору IWAS (International Water Research Allianse Saxony). На підставі договору про науково-технічну співпрацю з Дрезденським Технічним Університетом Розтоцькому стаціонару передано на тимчасове користування автоматичну кліматичну станцію та сім даталогерів TGU-4500.