Науковий гурток
Туристичне краєзнавство

Керівники: доценти І. Г. Пандяк, О. Ю. Бордун.

Мета створення гуртка полягала у тому, щоб сформувати у студентів, які навчаються за спеціальністю “менеджмент організацій”, основи практичного туризму, опанувати навиками моніторингу різноаспектних складових природного і суспільного національного туристичного потенціалу.

Об'єктом діяльності гуртка є сукупність природних і суспільних складових, які мають загальнонаціональний, регіональний чи локальний рівень українознавчо-геотуристичних досліджень. У процесі організації екскурсій, походів, літніх краєзнавчих туристичних практик студенти отримують знання про непросторове розташування унікальних об'єктів, які є репрезентативними для розвитку екотуризму та про популярні центри зеленого туризму. Значні розміри держави є важливою передумовою наявності широкого спектру різнотипних екотуристичних ресурсів та різноманітної духовно-матеріальної культури українського народу.

Основними регіональними напрямками діяльності гуртка є унікальні туристичні ресурси Карпатського та Поліського рекреаційних районів.

 
Науковий гурток
Активний туризм

Керівник: доцент М. З. Гамкало

Головний напрям роботи гуртка полягає в організації та проходженні пішохідних, велосипедних і водних туристських маршрутів від найпростіших одноденних до найскладніших. Географія туристських маршрутів охоплює Українські Карпати (Сколівські Бескиди, Горгани, Свидовецький та Чорногірський масиви), Гірський Крим, а також головні водні артерії України.

Освоєння лещетарського різновиду активного туризму сприяє зосередження центрів гірськолижного відпочинку в Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях.

За час роботи з гуртківцями було організовано і проведено комбінований автобусно-пішохідний маршрут Львів - Рогатин - Галич - Яремче - Ворохта із сходженням на г. Говерла, Брескул, Пожижевська.; пішохідні маршрути в межах Сколівських Бескидів та Українського Розточчя.

Науковий гурток
„ Туристично-екскурсійний”

Керівник: асистент В.В. Ярмолович

Мета діяльності гуртка спрямована на ознайомлення та вивчення студентами історії та туристичних (краєзнавчих) ресурсів Львова та Львівської області, розробку та апробацію нових туристичних маршрутів, навчання студентів основ екскурсійної діяльності і обслуговування туристичного руху і методики та практики проведення екскурсій. Передбачені проведення екскурсій по Львову та Львівській області з докладним ознайомленням з туристичними та краєзнавчими об'єктами та пам'ятками.

За час роботи, з гуртківцями було проведені екскурсії: оглядова по Львову, середньовічний Львів, Львів Австро-Угорського періоду, Замки Львівщини (Старе Село, Свірж, Поморяни), Унівська Лавра.

Плануються проведення екскурсій “Золота Підкова Львівщини” (Олесько, Підгірці, Золочів), Жовква – Крехів, Львів – Страдч - Івано-Франкове.

 
Науковий гурток
„Антропогенна трансформація ґрунтів”

Керівник: доцент М. Г. Кіт.

Головний напрям гуртка – встановлення кількісних та якісних змін морфологічних, фізико-хімічних, фізичних, біохімічних та біологічних властивостей ґрунтів та структури ґрунтового покриву під впливом господарської діяльності людини.

За час роботи гуртківцями досліджено трансформацію ґрунтів під впливом будівництва і експлуатації магістральних трубопроводів; деградацію ґрунтів басейнової екосистеми Верхнього Дністра; радіоекологічний стан земель та рослинницької продукції в 4-ій зоні посиленого радіоекологічного контролю на території Березнівського району Рівненської області; процеси агрофізичної, агрохімічної та ерозійної деградації в межах Сокальського Пасма.

Передбачено вивчити антропогенні зміни структури ґрунтового покриву осушених земель; сучасний стан та деградацію осушених ґрунтів у долині Верхнього Дністра (Верхньодністровська низовина); деградаційні процеси зумовлені гідрогеоаномаліями в межах Сколівських Бескид; екологічний стан земельних ресурсів Шацького поозер'я.

 
Науковий гурток „Чорноземи України”

Керівник: доцент І.Я. Папіш.

Об'єктом досліджень гуртка є чорноземи Вологої атлантичної фації Західного лісостепу України. Головні напрями наукових студій зосереджені в сфері генези і еволюції чорноземів, їхньої класифікації та діагностики. Особлива увага приділена аналізу динаміки сучасних ґрунтотворних процесів у чорноземах.

Вивчається історія дослідження чорноземів західного регіону України, аналізується матеріали досліджень наукових шкіл та питання генези чорноземів.

Географія досліджень охоплює чорноземи Волинського Лісостепу, ґрунти Поділля і Прикарпаття. Дослідження передбачають обов'язкові польові і лабораторно-аналітичні роботи, аналіз і систематизацію накопиченого науково-дослідного матеріалу. Результати наукових досліджень доповідаються на студентських семінарах і конференціях, публікуються у різних наукових виданнях.

Передбачено зосередити головну увагу на вивченні проблем голоценової еволюції чорноземів, дослідженні похованих ґрунтових комплексів.

 
Науковий гурток „Екологія води та ґрунту”

Керівник: доцент З. Г. Гамкало

Головним напрямком досліджень студентів є встановлення стійкості ґрунтів заповідних територій та агроландшафтів до несприятливих екологічних чинників, зокрема підкислення. Вивчається реакція буферних систем ґрунту у кризових ситуаціях.

Проведена оцінка вмісту важких металів і мікроелементів у ґрунтах високогір'я Українських Карпат, оприлюднена студенткою І V курсу Н. Малачковською на Міжнародній студентській науковій конференції „Молодь у вирішенні регіональних та транскордонних екологічних проблем” (м. Чернівці, 2002 р.).

Вивчається вплив відходів підприємств хімічної промисловості на фізико-хімічний стан і токсичність ґрунтів промислової зони.